Kredyt konsolidacyjny

Jest to kredyt przeznaczony na spłatę innych zobowiązań finansowych. Za jego pomocą można połączyć dwie lub więcej zaciągnięte wcześniej pożyczki, uzyskując tym samym ujednoliconą stopę procentową dla wszystkich długów oraz zmianę warunków spłaty zobowiązań.

Rozwiązanie to jest polecane dla osób, które zmagają się ze zobowiązaniami finansowymi i nie mogą odzyskać stabilności w domowym budżecie. Najistotniejszą korzyścią wynikającą ze skorzystania z kredytu konsolidacyjnego jest oczywiście oszczędność finansowa klienta. Oczywiście czas spłaty długu się wydłuży, jednak zamiast kilku wysokich rat, klient zyska jedną, niższą, bardziej odpowiadającą jego możliwościom finansowym.

Korzystne dla klienta jest również to, że ma on pełną dowolność w łączeniu zobowiązań. Swobodnie można konsolidować kredyty gotówkowe, samochodowe, mieszkaniowe czy ratalne. Również okres spłaty zobowiązania można dostosować indywidualnie tak, by możliwe było zachowanie płynności finansowej.

Mówiąc o elastyczności warunków pod względem czasu spłaty i rodzajów zobowiązań, które można łączyć, należy pamiętać o tym, że bank musi mieć absolutną pewność, że klient będzie wypłacalny. Decydując się na kredyt konsolidacyjny trzeba zatem liczyć się z tym, że będziemy musieli udostępnić bankowi szereg dokumentów: źródła, wysokości i częstotliwości dochodów, informacje o formie zatrudnienia i dowody innych zobowiązań finansowych.

Poprzedzony profesjonalną analizą i prawidłowo skonstruowany kredyt konsumpcyjny zmniejszy wysokość comiesięcznych obciążeń i pomoże odzyskać stabilność i płynność finansową.